Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü, Kış Şartlarına Hazır
reklam
03 Ocak 2019
Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü, Kış Şartlarına Hazır

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü, Kış Şartlarına Hazır

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yaklaşan kış şartları ve yoğun kar yağışı tehdidine karşı bir dizi tedbir aldı. Alınan tedbirler doğrultusunda ekipler, 7/24 göreve hazır bir şekilde Tekirdağlı vatandaşların hizmetinde olacak.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Ülkemizin içinde bulunduğu kış mevsimi ile ilgili olarak İlimiz genelinde bir dizi sağlık tedbiri alınması uygun görülmüştür. Bu bağlamda hedeflerimiz; ulaşım ve hava şartları yönünden elverişsiz olan yerleşim yerlerinde ikamet eden, doğum tarihleri yaklaşmış olan gebelerin sağlık tesislerimize nakledilerek misafir anne olarak ağırlanması ve doğumun hastane şartlarında güven içerisinde gerçekleşmesini sağlamaktır. Ayrıca diyaliz hastaları gibi kronik hastalığı bulunan bireylerin sağlık kuruluşlarımıza ulaşımını sağlamak amaçlanmaktadır. Bununla birlikte hasta, yaşlı ve bebek hastalarımızın güvenli bir şekilde hastanelerimize ulaşımını gerçekleştirmektir.

Hedeflerimizi gerçekleştirebilme noktasında aldığımız tedbirler ise şu şekilde sıralanabilir;

-Ambulanslarımızın kışlık bakımları yapılmış, motorun donma ihtimaline karşı gerekli önemler alınmıştır.

-Karlı ve buzlu yollarda kullanmak üzere, ambulanslarımızın lastik ebatlarına uygun ve yeterli sayıda zincir dağıtımı yapılmıştır.

-Çevre ilçelere de hizmet vermek üzere İlimizde en zorlu kış şartlarının yaşandığı Malkara ve Saray İlçelerimize birer adet kar paletli ambulans konuşlandırılmıştır. Bu kar paletli ambulanslarımız sayesinde başta diyaliz hastaları ve hamile bayanların sevkleri olmak üzere hastalarımızın ivedilikle en yakın sağlık kuruluşlarımıza ulaştırılması hedeflenmiştir.

-İlimiz genelindeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesinde görev yapan 10’u hekim olmak üzere sağlık çalışanlarından oluşan 128 UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) personelimiz, 2 adet 4x4 UMKE aracımız ve 2 adet kar paletli ambulansımız ile kış aylarında da 7/24 göreve hazırız.” ifadelerine yer verildi.
Editör : Tuğberk Erdem
493 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu