Aile İçinde Şiddet Uygulayan İşçiye İkramiye Kesintisi
reklam
13 Haziran 2019
Aile İçinde Şiddet Uygulayan İşçiye İkramiye Kesintisi

Aile İçinde Şiddet Uygulayan İşçiye İkramiye Kesintisi

Çorlu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında, toplu iş sözleşmesi imzalandı. Eklenen bazı maddeler nedeniyle oldukça fazla dikkat çeken toplu iş sözleşmesine göre aile içi şiddet uygulayan işçinin ikramiyesi kesilebilecek.

Çorlu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında sağlanan mutabakat sonrasında Çorlu Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine; Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Kum ve Güner Çetin ile Belediye-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı İbrahim Özçelik ve sendika temsilcileri katıldı.

Çorlu Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine eklenen bazı maddeler, oldukça fazla dikkat çekti. İşçilerin lehine önemli gelişmeler içeren toplu iş sözleşmesine göre; aile içi şiddet uygulayan işçinin ikramiyesi kesilecek. 08 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın işçiler 1 gün idari izinli sayılacak. Ayrıca oğlu askere giden işçiler asker yardımı alabilecek.

İmzalanan sözleşmeyi değerlendiren Başkan Sarıkurt, “Yaptığımız görüşmeler sonucunda her iki taraf için de makul sayılabilecek şartlarda toplu iş sözleşmemizi imzaladık. Çorlu Belediyesi olarak personelimize, imkânlar çerçevesinde iyi çalışma şartları sağlamayı ilke edindik. İşçilerimizin, memurlarımızın, kısacası tüm personelimizin en iyi şartlara sahip olabilmesi ve günümüz ekonomisi şartlarında zorlanmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Ayrıca eklediğimiz bazı maddelerle örnek olacağımıza inanıyorum. İmzalamış olduğumuz toplu iş sözleşmesinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.
Editör : Tuğberk Erdem
363 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu