Notice (8): Undefined index:  [APP/models/survey.php, line 42]
Notice (8): Undefined index: Oy Kullanan [APP/models/survey.php, line 42]
Warning (2): ini_set() [function.ini-set]: Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time [CORE/cake/libs/cake_session.php, line 535]
Warning (2): ini_set() [function.ini-set]: Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time [CORE/cake/libs/cake_session.php, line 536]
Warning (2): ini_set() [function.ini-set]: Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time [CORE/cake/libs/cake_session.php, line 537]
Warning (2): ini_set() [function.ini-set]: Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time [CORE/cake/libs/cake_session.php, line 538]
Uluslararası Süleymanpaşa Yelken Şampiyonası Sona Erdi
reklam
14 Kasım 2019
Uluslararası Süleymanpaşa Yelken Şampiyonası Sona Erdi

Uluslararası Süleymanpaşa Yelken Şampiyonası Sona Erdi

9 ülkeden, 32 kulüp ve 186 sporcunun katıldığı 5’inci Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası Yelken Şampiyonası, düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. 4 gün boyunca yaşanan kıyasıya rekabet ortamı, kapanış seremonisinde yerini dostluğa bıraktı.

Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen 5’inci Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası Yelken Şampiyonası, Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nde düzenlenen kapanış seremonisiyle son buldu. Protokol konuşmaları ile başlayan programda, 4 gün boyunca mücadele ederek ilk sıraları alan sporcular ödüllendirildi.

DAHA BÜYÜK BİR BÜTÇE AYIRACAĞIZ

Kürsüye ilk olarak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel geldi. Önümüzdeki dönemde yelken sporuna ciddi yatırım yapacaklarının sözünü veren Yüksel, “Tüm sporcularımızı ve yelken sporuna gönül vermiş herkesi kutluyorum. Az önce Yelken Federasyonu Başkanı’mızla konuşma fırsatımız oldu. Önümüzdeki dönemde Süleymanpaşa’da daha büyük organizasyonlar yapacağımızın sözünü aldık kendisinden. Biz de Yelken Federasyonu’muzun desteği ile daha büyük ve daha geniş katılımlı organizasyonlar için hem Süleymanpaşa Belediyesi hem de Tekirdağ Yelken Kulübü’müz adına söz veriyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda yurtdışından daha fazla katılım olursa, biz bundan mutluluk duyacağız. Önümüzdeki yıl için kulübümüzle birlikte, eksiklerimizin tamamlanması ile ilgili çalışmalarımız olacak. Süleymanpaşa Belediye Başkanı olarak önümüzdeki yıl bu branşa, ciddi bir bütçe ayıracağımızın sözünü de veriyorum. Hedefimiz, yelken sporunda Türkiye’nin en üst düzey kulübü olmak. Bunun için her anlamda kulübümüzün yanındayız. İnşallah önümüzdeki yıllarda tüm Türkiye’de Tekirdağ ve Süleymanpaşa konuşulacak. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor, bütün sporcularımızı kutluyorum.” dedi.

BAŞKAN AKDURAK’TAN TEŞEKKÜR

Başkan Yüksel’in ardından kürsüye gelen ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür eden Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Başkanı Özlem Akdurak ise, “Hepimiz, yine muhteşem bir Tekirdağ organizasyonu ile birlikteyiz. Tekirdağ’a, her seferinde sevgi ile geliyorum. Burada yapılan tüm başarılı işlerin altında, tek bir neden var. O da Tekirdağ Yelken Kulübü’nün bu işi sevgi ve adanmışlıkla yapıyor olmasıdır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kolay değil. Her yönü ile emek ve maddi yatırım isteyen bir organizasyon. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Sayın Cüneyt Yüksel’e de çok değerli katkıları için teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki milli takımlara sporcu yetiştiren Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü, Sayın Yüksel’in de destekleri ile çok daha güzel yarınlara yelken açacak. Sayın Belediye Başkanım ve Tekirdağ Yelken Kulübü’nün destekleri ile çok daha büyük ve uluslararası organizasyonları gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

BAŞARILI SPORCULARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Konuşmaların ardından şampiyonada görev alan hakem ve jüri heyetlerine plaket takdimi yapıldı. Daha sonra ödül törenine geçildi. Şampiyonanın 3’üncü günü gerçekleştirilen ve yarışlarda yer alan ülkelerin en iyi performans gösteren sporcularının yarıştığı Cherry Cup’ta ilk 3 sırayı alan erkek sporculara ödüllerini, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel verdi. Cherry Cup’ta ilk 3 sıraya yerleşen kızlara ise ödülleri TYF Başkanı Özlem Akdurak tarafından takdim edildi. Ödül töreni, Senior Genel Klasmanda ilk 5’e giren sporcularla devam ederken, Senior Kızlar ve Junior Genel Klasman ile Junior Kızlar kategorilerinde de ödüller verildi.

Kapanış seremonisi, ödül töreninin ardından organizasyonda yer alan tüm sporcularla birlikte protokol üyelerinin toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

İŞTE ÖDÜL ALAN TÜM SPORCULAR

5’inci Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası’nda dereceye giren sporcular ise şöyle:

SENIOR GENEL KLASMAN

1. Weka Bhanubandh – Tayland / Thailand Sailing Team

2. Alina Shapovalova – Ukrayna / S. S. Sailing Team

3. Uğur Yıldırım – Türkiye / Karşıyaka Yelken Kulübü

4. Ege Ayyıldızbayraktar – Türkiye / Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

5. Ekin Su Gökkurt – Türkiye / Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

SENIOR KIZLAR

1. Alina Shapovalova – Ukrayna / S. S. Sailing Team

2. Ekin Su Gökkurt – Türkiye / Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

3. İlayda Şen – Türkiye / Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

JUNIOR GENEL KLASMAN

1. Sviyatoslav Madonich – Ukrayna / Zatoka Sailing Club

2. Volodimir Sliesarevskyi – Ukrayna / S. S. Sailing Team

3. Ece Çaldağ – Türkiye / İstanbul Yelken Kulübü

4. Kuzey Kariş – Türkiye / Fenerbahçe Doğuş Yelken

5. Danyil Mykhailichenko Ukrayna / Odessa Regional Youth Sailing

JUNIOR KIZLAR

1. Ece Çaldağ – Türkiye / İstanbul Yelken Kulübü

2. Azra Mergen – Türkiye / Galatasaray Yelken

3. Zeynep Elaköy – Türkiye / Fenerbahçe Doğuş Yelken

CHERRY ULUSLAR KUPASI ERKEKLER

1. Weka Bhanubandh – Tayland / Thailand Sailing Team

2. Jake Mallia – Malta / Birzebbuga

3. Eren Üçsel – Türkiye / İstanbul Yelken Kulübü

CHERRY ULUSLAR KUPASI KIZLAR

1. Alina Shapovalova – Ukrayna / S. S. Sailing Team

2. Ekin Su Gökkurt – Türkiye / Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

3. Emily Fenech – Malta / Birzebbuga

Editör : Tuğberk Erdem
784 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu