“Mavi Gözlü” Kentin 6’ncı Vizyonu, Kültür ve Sanat Olacak
reklam
06 Ocak 2020
“Mavi Gözlü” Kentin 6’ncı Vizyonu, Kültür ve Sanat Olacak

“Mavi Gözlü” Kentin 6’ncı Vizyonu, Kültür ve Sanat Olacak

Sanat ve sanatçının dostu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ’ı Türkiye’nin kültür ve sanat merkezi haline getirmeyi hedefliyor.

Tarım, sanayi, eğitim, turizm ve lojistik gibi vizyonları bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yaptığı yeni yatırımlarla bu vizyonlarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. İl geneline modern ve kentin ihtiyaçlarına uygun yeni kültür merkezleri kazandıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat alanında önemli bir atılım gerçekleştirdi. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kültür merkezleri projelerinin yanında önemli sanatçıları kente getirerek ‘mavi gözlü kent’ Tekirdağ’da yaşayan sanatseverleri sanatla buluşturuyor.

Kültür ve sanatı Tekirdağ’ın 6’ncı vizyonu haline getirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ergene, Çerkezköy ve Kapaklı ilçesinde büyük ve modern kültür merkezleri inşa etti. Öte yandan inşaat çalışmaları hızla devam eden Saray Kültür Merkezi de yakın bir zamanda halkın hizmetine sunulacak.

Çeşitli konser organizasyonları, tiyatro gösterileri ve benzeri kültür etkinlikleri gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, binlerce Tekirdağlı’yı kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturdu. Bu sayede Tekirdağ, kültür ve sanat faaliyetleriyle birlikte anılmaya başlayan bir kent haline geldi.

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Güzel kentimiz Tekirdağ, yüzüne güneşe dönen aydınlık insanların yaşadığı bir kenttir. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak, halkımıza yakışır bir şekilde onları kültür ve sanatla buluşturmaya çabalıyoruz. Tarım, sanayi, eğitim, turizm ve lojistik, kentimizin önemli vizyonları… Bunların yanında kültür ve sanatı da Tekirdağ’ımızın 6’ncı vizyonu haline getirmek istiyoruz. Bu anlamda önemli çalışmalar yürüttük ve kentimize modern, büyük kapasiteli kültür merkezleri kazandırdık. Görev süremizin başından bu yana birbirinden değerli sanatçıları değerli halkımızla buluşturduk. Her şeyin en iyisini hak eden halkımızı, en güzel kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.
Editör : Tuğberk Erdem
169 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu