İhtiyaç Sahiplerine, Dayanışma Ruhuyla Ulaşılıyor
reklam
07 Haziran 2020
İhtiyaç Sahiplerine, Dayanışma Ruhuyla Ulaşılıyor

İhtiyaç Sahiplerine, Dayanışma Ruhuyla Ulaşılıyor

Kurulduğu günden bu yana ihtiyaç sahiplerine el uzatan Çorlu Belediyesi Aşevi, bugüne kadar 2 milyon öğünü ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırdı. Yılın 365 günü hizmet sunan aşevi, bugün 354 aile ve 604 kişiye günde 2 öğün yemek hizmeti veriyor.

19 Nisan 2013 yılında hizmete giren ve açıldığı günden bu yana her yıl yardıma muhtaç ve dar gelirli ailelere hizmet veren Çorlu Belediyesi Aşevi; yemekhane, soğuk hava depoları, bulaşıkhane, kesimhane ve idari birimleri ile 20 personel ve 3 araçla hizmet vermeye devam ediyor. Yılın 365 günü ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek hizmeti sunan ve faaliyete başladığı ilk günlerde 50 aile ve 300’ü aşkın vatandaşa hizmet götüren Çorlu Belediyesi Aşevi, bugün 354 aile ve 604 kişiye günde 2 öğün yemek hizmeti veriyor.

Aşevi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen ve zaman içinde yaklaşık bin kişiye ulaşan sıcak yemek yardımının, Ergene İlçesi’nin kurulmasıyla birlikte yarı oranda düştüğünü ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Çorlu Belediyesi Aşevi, kurulduğu günden bu yana 2 milyonu aşkın öğün ile kalplere dokundu. Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının ardından, çeşitli nedenlerle zor duruma düşen vatandaşlarımızın da yardımına koşmak için gayret ediyoruz. Salgınının ardından 354 aile ve 604 kişiye her gün sıcak yemek sunmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar verdikleri destekler ile muhtaç vatandaşlarımıza yardımda en büyük desteği sunan hayırsever Çorlu halkına da teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Sarıkurt, “19 Nisan 2013 yılında, ‘Hiç bir komşumuzun sofrasında, bir tabak eksik almasın!’ diye çıktık yola… O günden bugüne, yaz kış demeden var gücümüzle çalıştık. Aşevimizde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sağlıklı beslenmesine özen gösterebilmek için haftada 2 defa tavuk, 2 defa sebze, 1 defa et ve 1’er defa kıyma ve bakliyattan oluşan yemek menüsü hazırlıyoruz. Her bir vatandaşımızın sağlıklı beslenme ihtiyaçlarına yönelik, besin değeri yüksek tam 2 milyon öğünü kendilerine ulaştırdık. Bugün Çorlu Belediyesi Aşevi, son sistem soğuk hava depoları, bulaşıkhanesi, kesimhane ve idari bilimleriyle verdiği hizmetini sürdürürken, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın teminatı olmaya ilk günkü özenle devam ediyor. Bu benzerine az rastlanır dayanışma ruhu Çorlu’da var. İşte biz bu dayanışma ruhu ile bu buhranlı günleri de atlatacak, birlik ve beraberlik içerisinde her türlü olumsuzluğun üstesinden hep birlikte geleceğiz.” diye konuştu.
Editör : Tuğberk Erdem
81 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu