Saadet Partisi Ramazan Bayramı'nda, Uzakları Yakın Etti
reklam
07 Haziran 2020
Saadet Partisi Ramazan Bayramı'nda, Uzakları Yakın Etti

Saadet Partisi Ramazan Bayramı'nda, Uzakları Yakın Etti

Koronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla yaşanan yasaklı günlerde evde oturmak yerine birçok sosyal çalışma yapan Saadet Partisi, Ramazan Bayramı’nı da boş geçmedi. Uzakları yakın eden Tekirdağ İl Başkanlığı, online bayramlaşma programı düzenledi.

Bayramlaşma programına katılanların video konferans yöntemiyle birbiriyle bayramlaşmasının ardından açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Feti Pehlivan “Rabbimize hamdolsun ki bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Ramazan ayını idrak ettik, tamamladık. Şimdi onun bayramını yapıyoruz. Hepimizin bayramı mübarek olsun! Ramazan Bayramı’nın manevi ikliminin herkesi kuşatmasını, insanımızı iyilikte, doğrulukta ve adalette buluşturmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bugün 83 milyon insanı birbirine bağlayan en önemli günlerden birini yaşıyoruz. Aynı zamanda dünya üzerindeki 3 milyar Müslüman nüfusu ve bütün insanlık âlemi ile beraber aynı duyguları paylaşıyoruz. Bayramın, birliğimizin ve beraberliğimizin daha da kuvvetlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Tabii 2 aydan daha fazla bir süredir, Koronavirüs salgını nedeniyle, tüm insanlık zor bir dönemden geçiyor. Bu sebeple, hiç de alışık olmadığımız günler yaşadık. Ramazan sofralarımız buruktu, şimdi de buruk bir bayram sevinci yaşıyoruz. Duamız ve temennimiz, bu zor sürecin bir an evvel geride bırakılmasıdır.” dedi.

ÜLKE OLARAK, TAM ANLAMIYLA ÇIKMAZA GİRDİK

İl Başkanı Pehlivan, “Hem dünyamız hem bölgemiz hem de ülkemiz açısından, çok ciddi sorunlar mevcut. Yaşanılan ekonomik belirsizlik hepimizi endişelendirmekte, ülkemizin geleceğini düşünmeye sevk etmektedir. Genci yaşlısı, evlisi bekârı, memuru esnafı herkes kaygılı ve de geleceğe umutsuz bakmaktadır. Hiç kimse, yarının ne getireceğini öngöremiyor. Türkiye; siyasetiyle, ekonomisiyle ve adalet kurumlarıyla, tam anlamıyla bir çıkmaza girmiştir. Bu ekonomik buhranla birlikte kutuplaşma ve ayrışma da toplumumuzu yıpratmaktadır.” diye konuştu.

BU KUTUPLAŞMANIN BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDERİZ

Konuşmasına devam eden Pehlivan, “Üzülerek görüyoruz ki her gün gazete sayfalarından, televizyon ekranlarından, sosyal medya hesaplarından, kürsülerden milletimizin birlik ve beraberliğini adeta dinamitleyen, darmadağın eden beyanlarda bulunulmaktadır. En müşterek konularda dahi ayrışmaya, en ortak noktalarda dahi kamplaşmaya sevk eden açıklamalar yapılmaktadır. Öncelikle ve de acilen toplumun örnek aldığı siyasiler üsluplarını düzeltmeli; birlik ve beraberliğe sözleriyle, üslup ve davranışlarıyla olabildiğince sahip çıkmalıdır. Bu kutuplaşmaların sonucu hepimiz için üzüntü verici olur, bedelini millet olarak çok ağır öderiz. Bizler, oturup konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir sorunumuzun olmadığına inanıyoruz. Hem ülkemizin hem de bölgemizin meselelerini bir araya gelerek, konuşarak, fikir alışverişinde bulunarak çözebiliriz. Siyasi menfaatler ve günlük kısır tartışmalar uğruna topluma kalıcı yaralar bırakmamamız gerekmemekte ve burada hepimizin üzerimize büyük vazifeler düşmektedir. Ülkemizin ve bölgemizin zor günler geçirdiği şu günlerde daha çok karşılıklı fikir alışverişine, daha çok helalleşmeye ve birbirimizi sevmeye ve de anlamaya ihtiyacımız var.” dedi.

İNSANIMIZ, PROBLEMLERDEN BIKTI USANDI

Pehlivan, “İnsanımız, artık yoruldu. Siyasi kavgalardan, ekonomik problemlerden, geçim ve gelecek kaygısından bıktı, usandı. Artık huzur iklimine ihtiyacımız var. Çatışmaya değil, dayanışmaya ihtiyacımız var. İnsanlarımızın, şimdi daha fazla sevgiye, adalete, dürüstlüğe, helal kazanca, kardeşliğe ihtiyacı var. Bu bayramı bir dönüm noktası olarak belirlemeli, bulunduğumuz şehirde birlik ve beraberliği hep birlikte inşa etmeliyiz. Tüm farklılıklarımıza rağmen asgari müştereklerimizde buluşmalı; ayrılıkları değil beraberliklerimizi çoğaltmalı; siyasi çekişmeleri, kısır tartışmaları bir kenara bırakarak, şehrimize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkmalıyız. Bu şehir, caddeler, sokaklar, genci, yaşlısı hep bizlere, hepimize emanet ve sorumluluğu hepimizin üzerindedir. Gelin hep birlikte, el ele, omuz omuza, şehrimize, kendimize, geleceğimize sahip çıkalım. Evet, zor günler yaşıyoruz. Belki daha da zor günler yaşayabiliriz. Fakat eğer umudumuzu kaybedersek, işte en büyük felaket odur. İçinde bulunduğumuz durumdan daha kötüsü umudumuzu kaybetmektir. Şartlar ne olursa olsun, içinde bulunduğumuz durum ne kadar kötü olursa olsun, umudumuzu kaybetmememiz lazım.” diye konuştu.

TAM BİR HUZUR İKLİMİNE İHTİYACIMIZ VAR

Pehlivan, açıklamasının son bölümünde, “Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nızı bir kez daha tebrik ediyorum. Bu zor dönemleri bir an evvel geride bırakıp, ailelerimiz, çocuklarımız, torunlarımız, büyüklerimiz ve komşularımızla bayram sevincini tam anlamıyla yaşayacağımız, sağlıklı, sıhhatli nice günler temenni ediyorum. Her zaman bir ve beraber olduğumuz, adaletin hâkim olduğu, kul hakkına girilmediği, yeniden bereketli sofralarda buluştuğumuz, çocukları sevindirdiğimiz, yetimin başını okşayıp, büyüklerimizi ziyaret ettiğimiz bir iklimin Türkiye’ye hâkim olması temennisiyle, her birinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum.” ifadelerine yer verdi.
Editör : Tuğberk Erdem
400 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu