TESKİ'den Kampanya: "Tasarruf Yap, Geleceği Koru!"
reklam
14 Ağustos 2020
TESKİ'den Kampanya:

TESKİ'den Kampanya: "Tasarruf Yap, Geleceği Koru!"

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ), içme suyunun amacı dışında kullanılmasının önüne geçmek amacıyla vatandaşları bilinçlendirmeye yönelik kampanya başlattı. Kampanyayla, ihtiyacın arttığı yaz döneminde tasarrufun önemine dikkat çekilecek.

“Bahçe Sulamadan Önce Düşünün”, “Tasarruf Yap Geleceği Koru” ve “Her Damlada Hayat Var” sloganlarıyla başlatılan kampanya ile vatandaşlar, içme suyunun bahçe ve çim sulama ile hayvancılık amaçlı kullanılmaması gerektiği konusunda uyarılıyorlar. Kampanyayla, içme suyu ihtiyacının arttığı yaz döneminde tasarrufun önemine dikkat çekiliyor. Öte yandan TESKİ ekipleri tarafından aralıksız olarak yapılan saha kontrolleri esnasında içme suyunun amacı dışında kullanımının tespiti halinde yasal tedbirlere başvurularak işlem yapılıyor.

Su tasarrufu kampanyasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ ili genelinde şebekemizden verilen su, içme suyu depolarını dolduracak ve il nüfusunun evsel kullanımı için yeterli olacak kapasitededir. Özellikle yaz aylarında yapılan bahçe tarımı ve hayvancılık amaçlı sulama faaliyetleri sonucunda, kırsal mahallelerimizde belli saatlerde susuzluk sorunu yaşanabilmektedir. Tüm vatandaşlarımızın içme suyu hizmetimizden kesintisiz bir şekilde yararlanabilmesi için, TESKİ bünyesinde 7/24 esasıyla çalışma yürütüyoruz. Halkımıza daha iyi hizmet sunmak ve gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir Tekirdağ bırakmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Editör : Tuğberk Erdem
232 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu