Çorlu İlçesi’ndeki Kurban Kesim Noktaları Belirlendi
reklam
14 Ağustos 2020
Çorlu İlçesi’ndeki Kurban Kesim Noktaları Belirlendi

Çorlu İlçesi’ndeki Kurban Kesim Noktaları Belirlendi

Kurban Bayramı öncesinde Çorlu’da, küçük ve büyükbaş kurban kesimi yapılacak yerler belirlendi. Çorlu İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu’nca belirlenen 13 farklı noktada 55 dernek, vakıf, gerçek ve tüzel kişi tarafından toplu kurban kesimi yapılacak.

Çorlu Kaymakamlığı himayesinde toplanan Çorlu İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu, küçük ve büyükbaş kurban kesimi yapılacak yerleri belirledi. Koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında Çorlu’daki kurban kesim noktaları yeniden düzenlenirken, Çorlu Mezbahası’nda randevusuz kesim yapılmayacak.

Komisyon tarafından alınan kararlara göre vatandaşlar; küçükbaş hayvan kesimini 27 farklı noktada, büyükbaş hayvan kesimini ise 36 farklı noktada yapabilecekler. İşleyiş sisteminden Kurban Kesim Komisyonu’nun sorumlu olduğu toplu kurban kesimleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mezbahası’nın yanı sıra komisyon kararıyla belirlenen ve özel kesim izni alan vakıf, dernek, gerçek ve tüzel işletmeler tarafından Çorlu İlim Kültür Yayma Derneği ile Havuzlar, Rumeli, Şahpaz, Türkgücü, Önerler, Sarılar, Seymen ve Yenice Mahallelerinde gerçekleştirilecek. Kurban Satış Merkezi’nin yanında yer alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çorlu Mezbahası ise pandemi sebebiyle alınan önlemler neticesinde Kurban Bayramı’nın ilk 3 günü randevu sistemiyle hizmet verecek. Randevu talepleri, Çorlu Mezbaha İdaresi’ne bizzat yapılacak.

Öte yandan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çorlu Mezbahası’nda büyükbaş hayvan kesim ücreti 350 TL, küçükbaş hayvan kesim ücreti ise parçalama dâhil 100 TL olarak belirlenirken, detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 99 59 numaralı telefondan Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’ne ulaşabilecekler.
Editör : Tuğberk Erdem
9005 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu