TEMEK Meslek Kursları, İstihdama Destek Vermeye Devam Ediyor
reklam
21 Ekim 2020
TEMEK Meslek Kursları, İstihdama Destek Vermeye Devam Ediyor

TEMEK Meslek Kursları, İstihdama Destek Vermeye Devam Ediyor

Bireylerin eğitim düzeylerini geliştirerek toplumun kalitesini yükseltmeyi ve topluma fayda sağlamayı ilke edinen Büyükşehir Belediyesi, faaliyete geçirdiği TEMEK kursları ile nitelikli, ulaşılabilir ve yaygın eğitimin en iyi örneklerini veriyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi başkanlığı bünyesinde ilçelerde faaliyet gösteren TEMEK kurslarında seramik biçimlendirme, çini işlemesi, güzellik ve saç bakımı, kişisel gelişim, müzik ve gösteri sanatları ile el sanatları gibi alanlarda usta eğitmenler tarafından dersler veriliyor. Eğitimler sonucunda oluşturulan projeler ile kursiyerlere iş dünyasına istihdam oluşturma fırsatı sağlanıyor.

Çini işlemesi, resim ve seramik biçimlendirme kurslarının devam ettiği Süleymanpaşa TEMEK kurslarında kursiyerler COVID-19 önemleri kapsamında maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde eğitimlerine devam ediyor. Çini işlemesi eğitmenliği yapan Ömür Canpolat, eğitimlerde çini sanatını yaşatmayı ve kursiyerlere yeni nitelikler kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Eğitim alanında yapılan çalışmaların Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri arasında önemli bir yer tuttuğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Vatandaşlarımızın yeni meslekler, beceriler ve hobiler edinmelerini sağlamak amacıyla, TEMEK kurslarını hayata geçirdik. Kurslarımızda eğitim gören kursiyerlerimiz aile ekonomilerine katkı sağlayacak meslekleri öğrenirken, sosyalleşmelerini sağlayan programlara katılma imkânı buluyor. Kursiyerlerin sahip oldukları becerileri daha iyi bir şekilde ortaya koyabilmeleri amacıyla sergiler ve konserler düzenliyor, çeşitli organizasyonlara katkı sağlıyoruz.” dedi.
Editör : Tuğberk Erdem
78 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu