Çorlu Belediyesi’nden, En Düşük Maaşa Yüzde 25 Zam
reklam
21 Ekim 2020
Çorlu Belediyesi’nden, En Düşük Maaşa Yüzde 25 Zam

Çorlu Belediyesi’nden, En Düşük Maaşa Yüzde 25 Zam

Çorlu Belediyesi Personel A.Ş. ile Belediye-İş Sendikası arasında, toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzaların atılmasının ardından konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Belediyemize ve tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

Taşeron firmalardan Çorlu Belediyesi Personel Hizmetleri A.Ş.’ye 696 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile şirket işçisi olarak geçirilen belediye personellerinin maaş zammı ile ilgili 01 Ocak 2020 tarihinden itibaren süren görüşmeler, imzaların atılmasıyla sona erdi. 2 yıl süre ile geçerli olacak yeni sözleşmenin imzaları Çorlu Belediyesi Meclis Salonu’nda atıldı. İmza törenine; Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, Çorlu Belediyesi Personel A.Ş. Müdürü Gökhan Kürkçü, Belediye-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı İbrahim Özçelik ve Başkan Yardımcısı Vedat Ten ile sendika temsilcileri katıldı.

Arabulucu gözetiminde yapılan görüşmelerin ardından yapılan imza töreni ile Belediye-İş Sendikası ile Çorlu Belediyesi Personel A.Ş. arasında toplu iş sözleşmesi gerçekleştirildi. Sözleşme esaslarına göre ilk 6 aylık süreçte maaş ve sosyal yardımlarda en düşük maaşı alan çalışanlara yaklaşık yüzde 25 oranında zam uygulanacak. 01 Ocak 2021 itibarıyla Çorlu Belediyesi Personel A.Ş. çalışanlarının maaşlarına TÜFE ve yüzde 1 refah payı uygulanacak.

İmzaların atılmasının ardından konu ile ilgili açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Çorlu Belediyesi Personel Şirketimiz ve Belediye-İş Sendikası Trakya Şube Yönetim Kurulu arasında çalışanlarımızın haklarını korumak adına imzalarını attığımız toplu iş sözleşmesinin belediyemize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.
Editör : Tuğberk Erdem
373 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu