Çorlu Belediyesi Zabıta Memuru Alım Sınavı Sonuçlandı
reklam
12 Kasım 2020
Çorlu Belediyesi Zabıta Memuru Alım Sınavı Sonuçlandı

Çorlu Belediyesi Zabıta Memuru Alım Sınavı Sonuçlandı

25 Zabıta Memuru alımı için Çorlu Belediyesi tarafından düzenlenen sınav sonuçlandı. Komisyon nezaretinde gerçekleştirilen sınava 157 aday başvururken, ilanda belirtilen şartları taşıyan 76 aday sözlü ve uygulamalı sınavlara tabi tutuldu.

Sınav Komisyonu nezaretinde gerçekleştirilen Zabıta Memuru Alım Sınavı 28-29-30 Eylül 2020 tarihlerinde Çorlu Belediyesi Şehir Stadı’nda düzenlendi. Zabıta Memuru alımı için yapılan ilanın ardından 157 başvuru gerçekleşirken, ilanda belirtilen şartları taşıyanlarda 19 lisans mezunu ve 57 ön lisans mezunu aday sınava girmeye hak kazandı.

2 ETAPLI SINAV SİSTEMİ

Komisyon nezaretinde gerçekleştirilen sınav, ‘Sözlü’ ve ‘Uygulamalı’ olmak üzere 2 aşamada gerçekleştirildi. Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13’üncü, 14’üncü ve 15’inci Maddeleri ile 14 Kasım 2017 tarih ve 30240 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Belediye Zabıta Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’te belirtilen hükümler çevresinde düzenlenen sözlü sınav ilanda yer alan konularda 25’er puan olmak üzere toplamda 100 puan üzerinden, uygulamalı sınav ise 100 tam puan üzerinden değerlendirildi. Sınav Komisyonu üyelerince verilen puanlar ayrı ayrı tutanağa geçirildi. Sınavda puanı değerlendirme; sınavın 1’inci bölümünün yüzde 50’si, uygulamalı olan 2’nci bölümün yüzde 50’si baz alınarak hesaplandı. Sınavda başarılı olmak için en az 60 puan alınması şartı aranırken, adayların atamaya esas başarı puanı sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınarak belirlendi. Sınava giren adaylardan sınav notları ve KPSS puanları baz alınarak başarı sırasına göre 15 ön lisans ve 10 lisans mezunu aday zabıta memuru olmaya hak kazandı.

SON GÜN 30 EKİM

Sınav sonuçları Çorlu Belediyesi www.corlu.bel.tr internet sitesinde yer alan duyurular bölümünde ilan edilirken, atanacak adayların kendilerinden istenen belgeleri tamamlayarak en geç 30 Ekim 2020 tarihi mesai bitimine kadar Çorlu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne teslim etmelerinin ardından atanma işlemleri gerçekleştirilecek. Belgeleri gerekli süre içinde getirmeyen adayların atamaları ise yapılmayacak. Sınav sonuçlarına, https://www.corlu.bel.tr/duyuru/1/113/zabita-memuru-alimi-sinav-sonuclari linkinden ulaşılabiliyor.
Editör : Tuğberk Erdem
170 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu