Ergene Belediyesi, Aile Danışmanlığı Hizmetine Başladı
reklam
14 Kasım 2021
Ergene Belediyesi, Aile Danışmanlığı Hizmetine Başladı

Ergene Belediyesi, Aile Danışmanlığı Hizmetine Başladı

Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyeciliğin de en güzel örneklerini sunan Ergene Belediyesi, aile birliğini oluşturan bireylerin birbirleri ile olan ilişkilerini düzenleyecek olan aile danışmanlığı hizmeti vermeye başladı.

Ergene Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen kurs ve eğitimlere, bir yenisi daha eklendi. Ergene halkına aile danışmanlığı hizmetine başlayan Ergene Belediyesi, aile birliğini oluşturan bireylerin birbirleri ile olan ilişkilerini düzenleyecek bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

Ergene Belediyesi’nin Sağlık Mahallesi’nde yer alan Ergene Kültür Müdürlüğü binasında danışanlarını kabul eden ve gerek yüz yüze gerekse online bağlantılar ile başvuran kişilere bilgilendirmelerde bulunan Sosyolog ve Aile Danışmanı Emine Yüksel, “Ergene halkına, aile birliğini oluşturan bireylerin birbirleriyle olan ilişkilerini düzenleyen ve aynı zamanda aile üyeleri arasında ortaya çıkan sorunların çözümüne odaklanan bir danışmanlık biçimi olan aile danışmanlığı hizmetini sunuyoruz. Aile çatışmaları, ilişkisel temel ihtiyaçlar, çiftlerin iletişim problemleri, ailede sorun çözme yolları, aldatma ve aldatılma, boşanma süreci ve bu süreçte çocuğun ya da çocukların durumu, boşanma aşamasında ve boşanma sonrasında psikolojik destek, çiftlerde uzlaşma problemi, duygusal eksiklik, evliliğe hazırlık, evlilik öncesi ve sonrası çift danışmanlığı, evlilikte iletişim sorunları ile iş ve özel hayat arasındaki çatışmalar konularında bilgiler aktarıyoruz.” dedi.

Ergene Belediyesi’nin her alanda Ergene halkının yanında olduğunun altını çizen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ise, “Evlilik öncesinde, evlilik sırasında ya da boşanmaların sonrasında ortaya çıkan konular ve sorunlarla ilgili olarak Ergene Belediyesi olarak vatandaşlarımıza ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her konuda Ergene halkının yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Editör : Tuğberk Erdem
254 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu