17 Ağustos Depremi’ni, Hiç Birimiz Unut(a)madık!
reklam
14 Kasım 2021
17 Ağustos Depremi’ni, Hiç Birimiz Unut(a)madık!

17 Ağustos Depremi’ni, Hiç Birimiz Unut(a)madık!

Türkiye tarihinin en büyük depremi olan ve binlerce insanın hayatını kaybettiği 17 Ağustos 1999 depreminin 22’nci yıl dönümü, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen farkındalığı artırmaya yönelik etkinliklerle anıldı.

17 Ağustos 1999 Depremi’ni anma etkinlikleri kapsamında, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından hafta boyunca sırasıyla Marmaraereğlisi, Süleymanpaşa, Çerkezköy, Çorlu ve Şarköy ilçelerinde açık hava sinema gösterimi düzenlendi. “San Andreas Fayı” adlı sinema gösterimi etkinliğine, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Açık havada gerçekleştirilen sinema gösterimi etkinliğinin yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi deprem simülasyon tırıyla da deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda vatandaşlara afet farkındalık eğitimi verildi.

17 Ağustos Depremi’nin büyük yıkımlara sebep olduğunu ve unutulmaması gerektiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “17 Ağustos 1999'da Gölcük’te ve sonrasında yurdumuzun dört bir yanında yaşanan depremler, Türkiye’nin aktif fay hatları üzerinde yer alan bir deprem ülkesi olduğunu çok acı bir şekilde göstermiştir. Dileğimiz, güzel Tekirdağ’ımızda ve ülkemizin başka yerlerinde, başta deprem olmak üzere doğal afetlerin yaşanmamasıdır. Ancak yaşanabilecek her türlü afete hazırlıklı olmak durumundayız. Unutulmamalıdır ki deprem değil, bilinçsizlik ve tedbirsizlik öldürür. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, 2014 yılından bu yana Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı’mız bünyesinde önemli çalışmalara imza attık. Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik faaliyetlerimizi kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. 17 Ağustos Depremi’ni unutturmamak ve afet farkındalığı oluşturmak adına ilçelerimizde çeşitli anma etkinlikleri düzenledik. Aynı acıların yaşanmaması ümidiyle, milletçe en kara gecelerimizden birini yaşadığımız, derin bir şekilde sarsıldığımız ve acı kayıplar verdiğimiz 17 Ağustos Depremi’nin 22’nci yıl dönümünde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyor, tüm halkımıza sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum.” dedi.
Editör : Tuğberk Erdem
99 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu