Hobi Bahçeleri İçin Son Başvuru Tarihi 31 Ekim Pazar
reklam
15 Kasım 2021
Hobi Bahçeleri İçin Son Başvuru Tarihi 31 Ekim Pazar

Hobi Bahçeleri İçin Son Başvuru Tarihi 31 Ekim Pazar

Geçtiğimiz yıl hayata geçen ve büyük ilgi gören “Çorlu Belediyesi Hobi Bahçeleri” için ön talep toplanmaya başlandı. Son başvuru tarihi 31 Ekim 2021 olarak belirlendi.

Çorlu’da yaşayan ve kent yaşamının stresinden uzaklaşmak isteyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Çorlu Belediyesi Hobi Bahçeleri için 2022 yılı kayıtları başladı. 31 Ekim 2021 tarihinde sona erecek ön talep başvurularının ardından, Çorlu Belediyesi Encümeni huzurunda Kasım ayında yapılacak asil ve yedek listenin belirleneceği kura çekimi sonunda, tahsis hakkı kazananlar Aralık ayında ilan edilerek süreç başlatılacak.

Aralık ayı içerisinde tahsis hakkı kazananlara bildirimlerin yapılmasının ardından 01-31 Ocak 2022 tarihleri arasında gerekli belgeler hazırlanarak ücret ödeme işlemleri tamamlanacak. 15 Mart-15 Aralık 2022 tarihleri arasında geçerli olacak tahsis süresi ile ilgili olarak bilgi almak isteyen vatandaşlar, Çorlu Belediyesi’nin web sitesinde yer alan “Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliği” bölümünü inceleyebilir ya da 684 75 44 numaralı telefondan bilgi alabilirler.

Öte yandan geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 180 adet hobi bahçesinin 18 adedi şehit yakını, gazi ve gazi yakını (1’inci derece) ile engelli (en az yüzde 40) vatandaşlara ücretsiz olarak ayrılacak. Üretime açılacak hobi bahçeleri için 31 Ekim 2021 tarihine kadar Çorlu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne yazılı olarak müracaat edilmesi gerekiyor.
Editör : Tuğberk Erdem
410 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu