Tepetaklak Çakılan Türkiye, G-20’den Düştü!
reklam
15 Kasım 2021
Tepetaklak Çakılan Türkiye, G-20’den Düştü!

Tepetaklak Çakılan Türkiye, G-20’den Düştü!

Ülke gündemine ilişkin açıklamada bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak; Eylül 1999’da küresel sistem için en önemli 20 ülke arasına kabul edilen Türkiye’nin, G-20’den düştüğünü söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Türkiye, 1990’da dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasına girdi. Eylül 1999’da da küresel sistem için en önemli 20 ülke arasına kabul edilerek, G-20 Ligi’ne üye oldu. Tüm bunlar olurken AK Parti’nin esamesi bile okunmuyordu. Erdoğan, ‘2023’te, ilk 10 ekonomi arasına gireceğiz.’ diyerek, 10 yıl önce millete söz verdi. Bu sözünü, partisinin seçim beyannamelerine yazdı. Yetmedi; devletin Kalkınma Planı’na bunları yazarak, millete verdiği sözleri resmi hedef haline getirdi.” dedi.

İLK 20’DEN BİLE DÜŞTÜK

Yaptığı açıklamaya devam eden Öztrak, “Türkiye, 2018’de ‘Erdoğan Şahsım Hükümeti’ kurulmadan hemen önce Türkiye, dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri olmaya devam ediyordu. Ancak 2023’e 2 yıl kala; bıraktık ilk 10’u, Türkiye en büyük 20 ekonomi liginden bile düştü. Bu acı gerçek, Hazine ve Maliye Bakanı’nın da katıldığı IMF-Dünya Bankası’nın Ekim 2021 toplantıları için hazırlanan ‘IMF Dünya Ekonomik Görünüm Raporu’ ile tüm dünyaya ilan edildi. Daha da kötüsü, aynı raporun tahminlerine göre gelecek yıl 2022’de, küresel sıralamada bir basamak daha gerileyerek, 22’nci sıraya düşeceğimiz anlaşılıyor. Tablo açık… ‘Erdoğan Şahsım Hükümeti’ elinde Türkiye, tepetaklak çakıldı.” diye konuştu.

ERDOĞAN’I EVİNE GÖNDERMEK GEREKİYOR

Öztrak, “Ne demiş Ziya Paşa: ‘Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz; Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde…’ Erdoğan’ın eseri ortada, ama hala sıkılmadan ‘Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefimize, eninde sonunda ulaşacağız.’ diyor. Peki, sözünü tutmayana bu topraklarda ne denir? Türkiye elbette dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girecek kudret ve potansiyele sahiptir. Yeter ki sınırlı kaynaklar, 5 yandaş müteahhide ve saray beslemelerine akıtılmasın. Bu pespaye düzeni değiştirmek için acil ve adil bir seçimle Erdoğan’ı evine göndermek gerekiyor. Yeni kadrolar, yeni kurumlar, yeni kurallar dediğimiz ‘3 Yeni’ ile ülkemizin potansiyelini en iyi şekilde kullanacağız. Türkiye’yi içine düştüğü bu karanlık girdaptan çıkaracağız. Milletimizin kaybettiklerini, biz telafi edeceğiz. Biz geleceğiz. Hayat bayram olacak!” dedi.
Editör : Tuğberk Erdem
117 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu