Başkan Yüksel, Tüm Vatandaşlara Aşı Çağrısında Bulundu
reklam
12 Aralık 2021
Başkan Yüksel, Tüm Vatandaşlara Aşı Çağrısında Bulundu

Başkan Yüksel, Tüm Vatandaşlara Aşı Çağrısında Bulundu

Süleymanpaşa Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın açılışında konuşan ve yaklaşan kış mevsimi öncesi salgın tehdidinin kapıda olduğunu belirten Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Koronavirüs aşısı olmayan vatandaşlara aşı olma çağrısında bulundu.

Süleymanpaşa Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, meclis gündeminde yer alan maddelerin yanı sıra ihtisas komisyonları kararları ve gündem harici evraklar görüşülerek karara bağlandı.

MECLİS ÜYELERİNE AŞI TEŞEKKÜRÜ

Süleymanpaşa Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ağırlıklı olarak COVID-19 aşısına vurgu yaptı. Yaklaşan kış mevsimi ile birlikte gribal salgınların artışa geçtiğini, bunun da Koronavirüs salgınının şiddetini arttırdığını ifade eden Yüksel, salgın şartlarının her geçen gün daha da ağırlaştığını söyledi. Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nin tüm üyelerinin aşı konusundaki hassasiyetine teşekkür eden Yüksel, meclis üyelerinin tamamının aşılarını yaptırarak salgına karşı gerekli önlemleri yerine getirdiklerini belirtti. Yüksel, “Meclis üyelerimizin gösterdiği bu hassasiyeti, Süleymanpaşa’da yaşayan birbirinden kıymetli 200 bin hemşehrimizin de göstereceğine inanarak, henüz aşı olmamış tüm vatandaşlarımızın kış gelmeden, ivedilikle aşılarını yaptırmalarını rica ediyorum.” sözleri ile aşı çağrısını dile getirdi.

TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIK GERÇEKLEŞMEDİ

Geçtiğimiz yıl salgın nedeniyle yaşanan kapanma ve kısıtlamaların yeniden gündeme gelme riskinin bulunduğunun altını çizen Yüksel, “Geçtiğimiz yıl, kapanmalar ve kısıtlamalar nedeniyle esnafımız çok zor bir dönem geçirmişti. Şehrimizdeki üç hastanenin pandemi servislerinin dolduğu yetmezmiş gibi, Kapaklı’ya buradan hasta sevk etmek zorunda kalmıştık. Çok sayıda vatandaşımız, hayatını kaybetmişti. Bu yıl da aynı risk sürüyor. Geçen yılki gibi kapanmalar yaşanmaması, esnafımızın aynı sıkıntılara yeniden düşmemesi ve yeni can kayıplarımızın olmaması için elbirliği ile salgınla mücadelemizi sürdürmeliyiz. 2 yıla yakın bir zaman geçmesine rağmen gördük ki toplumsal bağışıklık hala gerçekleşmedi. Bu salgınla mücadele etmenin en etkin yolu, aşı olarak görünüyor. Hayatımızı uzun süredir olumsuz yönde etkileyen bu salgını bertaraf edebilmek ve salgın öncesi hayatımıza dönebilmek için maske, mesafe ve temizlik tedbirlerimizi aynen sürdürerek aşılarımızı da lütfen yaptıralım.” açıklamasında bulundu.
Editör : Tuğberk Erdem
171 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu