Büyükşehir Belediyesi’nin Atılım Hamlesi Devam Ediyor
reklam
12 Aralık 2021
Büyükşehir Belediyesi’nin Atılım Hamlesi Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Atılım Hamlesi Devam Ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, il genelinde ulaşım kalitesini arttıracak ve yol ağını güçlendirecek çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Çorlu ve Marmara Ereğlisi arasındaki mahallelerde yenilenen yollar, törenle hizmete açıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi; Türkmenli-Çeşmeli, Türkmenli-Yeniçiftlik, Türkmenli-Şahpaz ve Şahpaz-Yakuplu mahalleleri arasında uygulanan silindirle sıkıştırılmış beton (SSB) metoduyla yenileme çalışmaları tamamlanan yolları hizmete açtı. Açılış dolayısıyla gerçekleştirilen törene Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkan Vekili Yüksel Özdal, mahalle muhtarları, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar yer aldı.

Çorlu İlçesi Şahpaz Mahallesi’nde gerçekleşen, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende ilk konuşmayı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkan Vekili Yüksel Özdal yaptı. Özdal konuşmasında, uygulanan SSB yol hakkında teknik bilgiler verdi.

Yüksel Özdal’ın ardından konuşmalarını gerçekleştiren Şahpaz Mahalle Muhtarı İlker Soydan ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise yol yapımında emeği geçen başta Başkan Albayrak olmak üzere herkese teşekkür ettiler ve yolların hayırlı olması temennisinde bulundular.

Törende, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da bir konuşma yaptı. Albayrak, yaptığı konuşmada, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, kentimizin ulaşım ağını genişletmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz Eylül ayında 12,5 kilometre uzunluğundaki Yakuplu Yolu’nu hizmete açtık. Bugün ise Türkmenli-Çeşmeli, Türkmenli-Yeniçiflik, Türkmenli-Şahpaz ve Şahpaz-Yakuplu mahallelerimizde yapmış olduğumuz silindirle sıkıştırılmış beton yolların açılışını gerçekleştiriyoruz. Önceki yıllarda sathi kaplama olarak yapılan, ancak aradan geçen zaman içerisinde bozulmalar meydana gelen yolları, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’mızın faaliyet programına aldık. Bu kapsamda yer yer 5 metreye kadar düşen yol genişliğini, 7,5 metreye çıkardık. Zemin güçlendirme çalışmalarımızın ardından söz konusu yolları yüksek dayanıklılık özelliğine sahip silindirle sıkıştırılmış beton ile kapladık. Çalışmalarımız esnasında 12 bin m³ alt temel, 24 bin m³ taş dolgu, 80 metre büz ve 13 bin m³ beton kullandık. Yapmış olduğumuz bu çalışma sonucunda söz konusu güzergâhlarda ulaşım konforu arttığı gibi trafik akışı da daha güvenli hale geldi. Marmara Ereğlisi İlçemizde, böylesine önemli bir çalışmaya imza atmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz. Yapmış olduğumuz yol yapım çalışmalarımızın Marmara Ereğlisi’ne ve Tekirdağ’a hayırlı olmasını diliyor, bu hizmetimizin tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Şahpaz Mahalle Muhtarı İlker Soydan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a, Şahpaz Mahallesi’ne yapmış oldukları hizmetlerden dolayı plaket takdim etti.

Marmara Ereğlisi ve Çorlu ilçelerindeki Türkmenli-Çeşmeli, Türkmenli-Yeniçiftlik, Türkmenli-Şahpaz, Şahpaz-Yakuplu mahalle yollarında uygulanan SSB yol, yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen kurdele kesimi ile açıldı.
Editör : Tuğberk Erdem
343 Okunma
Büyükşehir Belediyesi’nin Atılım Hamlesi Devam Ediyor
Büyükşehir Belediyesi’nin Atılım Hamlesi Devam Ediyor
Büyükşehir Belediyesi’nin Atılım Hamlesi Devam Ediyor
Büyükşehir Belediyesi’nin Atılım Hamlesi Devam Ediyor
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu