200 Gram Ekmek, Halk Ekmek'te 3,5 Liradan Satılacak!
reklam
02 Mayıs 2023
200 Gram Ekmek, Halk Ekmek'te 3,5 Liradan Satılacak!

200 Gram Ekmek, Halk Ekmek'te 3,5 Liradan Satılacak!

İlçede yaşayan özellikle dar gelirli vatandaşların temel ihtiyaçlarına destek olabilmek amacıyla Çorlu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çorlu Halk Ekmek Projesi kapsamında, 3 ayrı adreste kurulan büfelerde ucuz ekmek satışına başlandı.

Çorlu Halk Ekmek Büfeleri hizmete girdi. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Akar, Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Haşim Yiğit, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, dernek yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Çorlu Belediyesi ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen “Çorlu Halk Ekmek” büfelerinde incelemelerde bulundular.

3 AYRI BÜFEDE, 6 BİN ADET SATIŞ PLANLANIYOR

Büfelerin ilk etapta Hıdırağa, Silahtarağa ve Hatip mahallerinde hizmete girdiğini söyleyen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, büfe sayısının vatandaşlardan gelecek talep doğrultusunda artırılacağını ifade etti. Başkan Sarıkurt, “Çorlu’da faaliyet gösteren fırıncı esnafımızın ürettiği ekmeklerin satılacağı ‘Çorlu Halk Ekmek’ büfelerinde, haftanın 5 günü boyunca 08.00-10.00 ve 14.00-16.00 saatleri arasında satış yapılacak. Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği’nden gelen talep doğrultusunda, cumartesi günleri ise ekmek satışlarının 08.00-12.00 saatleri arasında yapılması yönünde karar aldık. Büfelerimizde satışa sunulacak ekmekler 200 gram olarak belirlenirken, bir ekmek 3 lira 50 kuruş olacak. Günlük olarak 3 ayrı büfede 6 bin ekmek satışı planlanıyor. Vatandaşlarımızdan gelecek talep doğrultusunda bu sayı Çorlu Belediyesi ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği’miz tarafından değerlendirilerek artırılacak. Bu değerli projenin hayata geçirilmiş olmasından dolayı çok mutluyum. Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği başta olmak üzere; belediye meclis üyelerimiz ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

FIRINCI ESNAFIMIZA, RAKİP OLMAYI DÜŞÜNMEDİK!

Sarıkurt, “Burada özellikle vurgulamak isterim ki; biz bu projeyi planlarken, asla fırıncı esnafımıza rakip olmayı düşünmedik. Bu projenin doğru ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için fırıncı esnaflarımızı da projemize dâhil ederek hayata geçirmeyi arzuladık ve bu kapsamda Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği’miz ile irtibata geçtik. Derneğimizin buradaki iş birliği çok değerli... Onların bu anlamlı katkıları sayesinde bugün Çorlu Halk Ekmek projemizi hayata geçirmiş olduk. Kentimizde faaliyet göstererek bu kıymetli projeye katkı sunan tüm esnaflarımıza teşekkür ederim. Şunu açıkça ifade edebilirim ki hem esnafımız kazandı hem de Çorlu halkı… Çorlu’muzun ekmeği artık, kent esnafımızın da desteğiyle Çorlulu vatandaşlarımızın sofralarını en uygun fiyat ile ulaşmış olacak.” diye konuştu.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR

Sözlerine devam eden Sarıkurt, “Çorlu’da faaliyet gösteren fırıncı esnafımızın ürettiği ekmeklerin satışa sunulduğu Çorlu Halk Ekmek büfeleri; Hatip Mahallesi’nde Mimar Sinan Caddesi üzerinde inşaat çalışmaları devam eden Çorlu Spor Salonu yanında, Hıdırağa Mahallesi’nde Fatih Caddesi üzer Borsa Meydanı’nda ve Cemaliye Mahallesi Eski Çerkezköy 1’inci Sokak Silahtarağa Muhtarlığı yanında hizmete başladı. Çorlu Halk Ekmek projemizin bir kez daha hayırlı olmasını diliyor, gerçeklemesinde emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

GÜNLÜK TAZE EKMEK SATIŞI YAPILACAK

Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Haşim Kılıç ise açıklamasında, “Altyapı, elektrik, su gibi bağlantı ve abonelik işlemlerini belediyemizin gerçekleştirdiği Çorlu Halk Ekmek büfelerinde, derneğimize üye fırıncı esnaflarımızın günlük olarak ürettiği taze ekmeklerin satışı gerçekleştirilecek. Büfelerde ekmek dışında başka bir ürünün satışı gerçekleştirilmeyecek. Büfelerde görev alacak personel derneğimiz tarafından istihdam edilecek ve tek tip kıyafet ile kurallara uygun şekilde hizmet edecekler. Çorlu’muza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.
Editör : Tuğberk Erdem
616 Okunma
200 Gram Ekmek, Halk Ekmek'te 3,5 Liradan Satılacak!
200 Gram Ekmek, Halk Ekmek'te 3,5 Liradan Satılacak!
200 Gram Ekmek, Halk Ekmek'te 3,5 Liradan Satılacak!
200 Gram Ekmek, Halk Ekmek'te 3,5 Liradan Satılacak!
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu