2024-2029 Hizmet Dönemi İçin İlk Kez Bir Araya Geldiler
reklam
15 Nisan 2024
2024-2029 Hizmet Dönemi İçin İlk Kez Bir Araya Geldiler

2024-2029 Hizmet Dönemi İçin İlk Kez Bir Araya Geldiler

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2024-2029 hizmet döneminin ilk meclis toplantısı için bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer başkanlığındaki oturumda komisyon üyelerinin seçimi yapılırken, gündem maddeleri karara bağlandı.

Saygı duruşuna müteakiben okunan İstiklal Marşı’mız ile başlayan meclis toplantısı öncesinde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “Bir yönetimdeki en tehlikeli şey, ‘Ben yaptım, oldu’ mantığıdır. Çünkü bu mantık, uzlaşma aramaz. Uzlaşmada hayır vardır diyorum. Bir yerde uzlaşı arayışı varsa, eninde sonunda orada fayda sağlanır. Ben, Tekirdağ için bu dönem böyle olacağını düşünüyorum. Bu meclisteki belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz ile kentimizi uzlaşarak büyüteceğiz.” ifadelerini kullandı.

“HİZMET BAYRAĞINI, BU DÖNEM DAHA YUKARIYA TAŞIYACAĞIZ”

Seçim sürecinin bittiğini, hizmet sürecine odaklandıklarını belirten Başkan Yüceer, “2024-2029 yılları arasında görev yapacak meclisimizin ilk toplantısını gerçekleştiriyoruz. Ben, meclisimize üstün başarı ve hayırlı çalışmalar diliyorum. Geçmişten bugüne görev alan bütün başkanlarımıza, meclis üyelerimize tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. Onlardan aldığımız bu hizmet bayrağını bu dönem daha yukarıya taşıyacağız inşallah. Hepimiz heyecanlı, tempolu ve zorlu bir seçim sürecinden geçtik. Ne mutlu ki bu zorlu süreci siyasi nezaket ve olgunlukla tamamladık. Ben bütün siyasi parti temsilcilerine ve adaylara bu zorlu süreci kentimizde bir demokrasi şölenine çevirdikleri için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“ORTAK PAYDAMIZ, TEKİRDAĞ HALKINA ve 11 İLÇEMİZE HİZMET ETMEK”

Tekirdağ’ın ilk kadın belediye başkanı olarak hizmete hazır olduğunu belirten Yüceer, “01 Nisan tarihi itibariyle, artık parti ayrımı bitti. Artık Tekirdağ’ı daha yukarılara taşıma zamanı başladı. Tekirdağ bu saatten sonra bizden hizmet, çalışma ve dayanışma bekler. Tekirdağ bizden, halkçı belediyecilik bekler. Bizler artık A Partisi’nin, B Partisi’nin belediye başkanları, meclis üyeleri değil, Tekirdağ halkının belediye başkanları ve meclis üyeleriyiz. Artık kırgınlıkları, dargınlıkları geride bırakma zamanıdır. Elbette farklı düşüneceğiz, çözüm önerilerimiz farklı olacak. Ama ortak paydamız, Tekirdağ halkına ve 11 ilçemize hizmet olacak. Tüm meclis üyelerimizle birlikte kentimizi uzlaşarak kalkındıracağız. Ben Tekirdağ’ın ilk kadın büyükşehir belediye başkanı olarak, 11 ilçe belediye başkanımız ve meclis üyelerimizle birlikte daha güzel, daha yaşanılabilir bir Tekirdağ için hizmete hazırım. Yol arkadaşlarımızla birlikte yorulmadan, durmadan, büyük bir aşkla bu güzel kente hizmet edeceğiz. Tekirdağ’ımızı, el birliğiyle hak ettiği yere taşıyacağız.” diye konuştu.

“BÜYÜK AİLEMİZ TEKİRDAĞ’IMIZI, HEP BİRLİKTE GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”

Halkçı bir belediyecilik anlayışıyla Tekirdağlılar’a hizmet vereceklerini belirten Başkan Yüceer, çok çalışarak vatandaşların teveccühüne layık olacaklarını söyledi. Yüceer, “Ayrımsız ve ötekisiz bir şekilde 11 ilçemizin, 373 mahallemizin, 1 milyon 200 bine ulaşan hemşehrimizin öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda, planlı ve birlikte yönetimi esas alan cinsiyet eşitliğine, yeşil çevreye duyarlı, adaletli, erişilebilir, şeffaf, katılımcı, güler yüzlü, dürüst, çalışkan bir anlayış içinde çalışacağız. Yaşamın her evresinde, her alanında hemşehrilerimizin yanında olacağız. Herkes için eşit ve adil bir belediyecilik anlayışıyla çalışacağız. Tekirdağ, hızla büyüyen bir kent! Buna paralel olarak da hızla büyüyen problemleri var. Bunlara çözüm üretmek zorundayız. Her kesimle istişare ederek, danışarak, herkesin önerilerini ve eleştirilerini dinleyerek ulaşım, altyapı ve üstyapı sorunlarını çözeceğiz. Krizlere ve afetlere dayanıklı, havası, doğası ve suyuyla sorunsuz, üreten ve istihdam yaratan, yenilikçi ve akılcı, sosyal adaleti sağlayan, yoksulluğu yenen, nefes alan, yeşil kültür ve sanatı geliştiren, mutlu bir kent için, Tekirdağ için çalışacağız. Ama bunu ancak hep birlikte, el ele verebilirsek başarabiliriz. Büyük ailemiz Tekirdağ’ımızı hep birlikte geleceğe taşıyacağız. Konuşmama son verirken; bu dönemin verimli, faydalı, nitelikli çalışmalara imza attığımız, Tekirdağlı hemşehrilerimizin neşesine neşe kattığımız, Tekirdağ’ın gücüne güç kattığımız, kimselerin kimsesiz hissetmediği bir dönem, bir 5 yıl diliyorum. Yolumuz açık olsun. Allah bizleri utandırmasın.” dedi.

Başkan Dr. Candan Yüceer’in konuşmalarının ardından meclis üyeleri de yeni hizmet dönemine dair duygu ve düşüncelerini ifade ettiler. Daha sonra yeni hizmet döneminin meclis başkan vekilleri, kâtip üyeleri, encümen üyeleri, imar ve bayındırlık komisyonu üyeleri, çevre ve sağlık komisyonu üyeleri, plan ve bütçe komisyonu üyeleri, eğitim, kültür, gençlik ve spor komisyonu üyeleri, ulaşım komisyonu üyeleri, içişleri komisyonu üyeleri tarım, hayvancılık ve orman komisyonu üyeleri, Gelibolu Gökbüed Gölet Su Birliği üyeleri, Marmara Belediyeler Birliği üyeleri, Trakya Belediyeler Birliği üyeleri ve Tarihi Kentler Birliği üyeleri Büyükşehir Meclisi’nde yapılan oylama sonucunda belirlendi.

Toplantıda ayrıca gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı, komisyon kararlarına ait dosyalar meclise sunuldu. Değerlendirilmesi gereken gündem maddeleri ise görüşülmek üzere ihtisas komisyonlarına havale edildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan oylama sonucunda belirlenen meclis başkan vekilleri, kâtip üyeleri komisyon üyeleri ve belediye birliklerinde Tekirdağ’ı temsil edecek olan üyeler ise şu şekilde oluştu:

-MECLİS BAŞKAN VEKİLİ:

Meclis Birinci Başkan Vekili: Hasan TOPRAK

Meclis İkinci Başkan Vekili: Fatma ÇOBAN

-ASİL MECLİS KÂTİP ÜYELERİ:

1.Uğur KAYA

2.Fatma SÜERDEN KÖSE

-YEDEK MECLİS KÂTİP ÜYELERİ:

1.Selamettin Hakan YÜCE

2.Serhat BESLİ

-ENCÜMEN ÜYELERİ:

1.Hülya PERİN MERİÇ

2.Erdal ZENGİN

3.Oral ÇELİKKOL

4.İsa KUNT

5.Hüseyin Vasfi GÜNER

-İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU ÜYELERİ:

1.Gökay KELEŞOĞLU

2.Oğuz ÇAKMAK

3.Ergün GÜLERYÜZ

4.Şaban ERDEN

5.Bilgehan ÇAĞLAR

6.Ali Cengiz YÜRÜK

7.Ümit KÖK

8.Nilüfer TEMUR

9.Metehan KUMYOL

-ÇEVRE ve SAĞLIK KOMİSYONU ÜYELERİ:

1.Serhat BESLİ

2.Sertaç AKGÜL

3.Umut ÖGE

4.Fatma ÇOBAN

5.Habip DURMAN

6.Sezayi ÇETİN

7.Ali ÇOLAK

-PLAN ve BÜTÇE KOMİSYONU ÜYELERİ:

1.Cengiz MEMİŞ

2.Hüseyin Vasfi GÜNER

3.Talat ÇÖMLEKÇİOĞLU

4.Kenan AŞER

5.Taner İMAMOĞLU

6.Selamettin Hakan YÜCE

7.Hüseyin UZUNLAR

8.Mustafa ÇALIM

9.Metin KANAT

-EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK ve SPOR KOMİSYONU ÜYELERİ:

1.Emin Benan UTKU

2.Fatma ERÖZKAN

3.Uğur KAYA

4.Selamettin Hakan YÜCE

5.Fatma ÇOBAN

6.Emre İLDİZ

7.Cihan KARACA

-ULAŞIM KOMİSYONU ÜYELERİ:

1.Burak Boğaç BAYKAL

2.Ercüment TUNCAY

3.Bulut BECERİK

4.Kazım DOĞAÇ

5.Gökay AKAND

6.Doğukan DAĞ

7.Mahmut DAĞLI

8.Mehmet ERKUL

9.Emre İLDİZ

-İÇİŞLERİ KOMİSYONU ÜYELERİ:

1.Murat DİNÇ

2.Fatma SÜERDEN KÖSE

3.Selamettin Hakan YÜCE

4.Ali Cengiz YÜRÜK

5.İsa KUNT

6.Turgut ŞENTÜRK

7.Cihan KARACA

-TARIM, HAYVANCILIK ve ORMAN KOMİSYONU ÜYELERİ:

1.Oğuz ÇAKMAK

2.Birol TANER

3.Umut ÖGE

4.Habip DURMAN

5.Ercüment TUNCAY

6.Uğur EKER

7.Ramazan Kemal KURT

-GELİBOLU GÖKBÜED GÖLET SU BİRLİĞİ ÜYELERİ:

-ASİL ÜYELER:

1.Alpay VAR

2.Birol TANER

3.Serhat BESLİ

-YEDEK ÜYELER:

1.Fatma KÖSE

2.Umut ÖGE

-MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ ÜYELERİ:

-ASİL ÜYELER:

1.Doğukan DAĞ

2.Kenan AŞER

-YEDEK ÜYE:

1.Fatma ERÖZKAN

-TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ ÜYELERİ:

-ASİL ÜYELER:

1.İsa KUNT

2.Oğuz ÇAKMAK

-YEDEK ÜYE:

1.Uğur KAYA

-TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ ÜYELERİ:

-ASİL ÜYELER:

1.Hülya PERİN MERİÇ

2.Emin Benan UTKU

3.Ali Cengiz YÜRÜK

-YEDEK ÜYELER:

1.Kenan AŞER

2.Birol TANER
Editör : Tuğberk Erdem
188 Okunma
2024-2029 Hizmet Dönemi İçin İlk Kez Bir Araya Geldiler
2024-2029 Hizmet Dönemi İçin İlk Kez Bir Araya Geldiler
2024-2029 Hizmet Dönemi İçin İlk Kez Bir Araya Geldiler
2024-2029 Hizmet Dönemi İçin İlk Kez Bir Araya Geldiler
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu