Bayram Boyunca, Kesintisiz ve Kaliteli Enerji İçin Sahada Olacaklar
reklam
14 Nisan 2024
Bayram Boyunca, Kesintisiz ve Kaliteli Enerji İçin Sahada Olacaklar

Bayram Boyunca, Kesintisiz ve Kaliteli Enerji İçin Sahada Olacaklar

Trakya bölgesinde üç ilde, 20 bin kilometrekare alanda, yaklaşık 1,3 milyondan fazla aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren TREDAŞ, Ramazan Bayramı’nda tüketicilerin enerji konusunda herhangi bir sorun yaşanmaması için sahadaki ekiplerini güçlendirdi

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde, 1,3 milyondan fazla aboneye, elektrik dağıtım hizmeti sunan Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), hizmet bölgesinde Ramazan Bayramı boyunca enerji sıkıntısı yaşanmaması için önleyici bakım ve onarım çalışmaları yaparken sahadaki ekip ve araç sayısını da artırdı.

Olası arızalara hızla müdahale edebilmek için teknik personel sayısında artışa giden TREDAŞ, 467 arıza onarım bakım personeli ve 116 araç ile Ramazan Bayramı’nda da kesintisiz enerji için 7 gün 24 saat esaslı çalışmalarına devam edecek.

Yine bayram süresince Trakya genelinde acil durumlarda kullanılmak üzere 51 jeneratör, 5 mobil trafo, 6kablo test aracı ve 4 İnsansız Hava Aracı (İHA) hazır bulunduracak şirket, böylece enerji ile ilgili yaşanabilecek olası orunları en kısa sürede çözüme kavuşturmayı hedefliyor.

TREDAŞ’ın bütünleşik anlamda sektöründe ilk olma özelliği taşıyan “Operasyon Merkezi” de bayram boyunca elektrik şebekelerini uzaktan kontrol ederek, sahadaki ekiplerin çalışmalarını anlık takip etmeye devam edecek. Bu sayede herhangi bir arıza ve kesinti durumunda dakikalar gibi kısa bir sürede olaya müdahale edilerek sorunun giderilmesi sağlanacak.

Bu arada planlı kesinti haricinde arıza durumlarındamüşteriler için iletişim kanallarını da güçlendiren TREDAŞ, 186 Çağrı Merkezi, web sitesi, yapay zekâ TREDAŞ Enerjik üzerinden müşterilerinin taleplerini anlık olarak dinleyecek.
Editör : Tuğberk Erdem
176 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu