TSD Çorlu Şubesi'nin Atatürk Sevgisi, Engel Tanımadı
reklam
06 Ocak 2020
TSD Çorlu Şubesi'nin Atatürk Sevgisi, Engel Tanımadı

TSD Çorlu Şubesi'nin Atatürk Sevgisi, Engel Tanımadı

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çorlu Şubesi üyelerinin kendi emekleriyle yaptıkları el sanatları ürünlerinin satışa sunulmasıyla elde edilen gelir, Çorlu’da yapımı devam etmekte olan Atatürk Evi’ne bağışlandı.

Çorlu Belediyesi’nin ve Çorlu halkının hem maddi hem de manevi destekleriyle yapımına başlanan ve hızlı bir şekilde yükselen Atatürk Evi için Çorlulu vatandaşlardan destek gelmeye devam ediyor. Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çorlu Şubesi tarafından yapılan anlamlı destek, vatandaşların Atatürk’e bağlılıklarının ne denli güçlü olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

3 ay süresince Çorlu Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Ayşegül Kahraman’dan el sanatları dersi alan TSD Çorlu Şubesi üyeleri, kursta öğrendikleri teknikler ve bilgiler dâhilinde, birbirinden güzel el emeği göz nuru eserler meydana getirdiler. Atatürk temasıyla hazırlanan ve satışa sunulan ürünlerden elde edilen gelir, Atatürk’ün hatıralarını yaşatmak amacıyla yapımına başlanan Atatürk Evi’ne bağışlandı.

TSD Çorlu Şubesi, 03 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Orion Alışveriş Merkezi’nde stant açarak satışa sunduğu ürünlerden elde ettiği bin 40 TL’nin tamamını Atatürk Evi’ne bağışladı. Atatürk Evi’ne maddi ve manevi destek olmak amacıyla hayata geçirilen birbirinden değerli el emeği ürünler, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. TSD Çorlu Şubesi üyelerine ürünlerin hayata geçirilmesinde Demirel Süs, Sezai Güler, Sagra Special Çikolata, TRT Reklam Tabela, Havuzlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Sibelato El Emeği firmaları katkıda bulundu.
Editör : Tuğberk Erdem
93 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu