Belediye Başkanı Sarıkurt, 9 Ayda Rekora Koştu
reklam
06 Ocak 2020
Belediye Başkanı Sarıkurt, 9 Ayda Rekora Koştu

Belediye Başkanı Sarıkurt, 9 Ayda Rekora Koştu

Mart ayında gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından başkanlık koltuğuna oturan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, katıldığı yüzlerce etkinlik ve toplantının yanı sıra makamında ağırladığı vatandaş sayısıyla da adeta rekora koştu.

Seçim öncesindeki vaatlerini gerçekleştirmek için çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, bu süreç içerisinde yaptığı çalışmalarla Çorlu halkının sevgi ve takdirini kazandı. 01 Nisan 2019 tarihi itibariyle Çorlu Belediyesi tarafından düzenlenen toplantı ve etkinliklerin yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından tertip edilen 846 toplantı ve etkinlikte vatandaşlar ile bir araya gelen Sarıkurt, yine bu süreç içerisinde sadece başkanlık makamında yaklaşık 2 bin 600 kez vatandaşları konuk ederek binlerce hemşehriyle kucaklaştı.

HER KESİME EŞİT MESAFE

Gece, gündüz sevgi ve saygının hâkim olduğu, gönül köprülerinin kurulduğu buluşmalarda toplumun her kesimine eşit mesafe ve samimiyetle yaklaştıklarını ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Geçen 9 ay süresinde Çorlu’muz için projeler üretmeye, üretilen projelere destek vermeye ve Çorlu için atılan her doğru adımı takip etmeye gayret ettim. Bunu yaparken de halkımızla iç içe olmaya, onlarla her fırsatta kucaklaşmaya, varsa sorunlarını dinleyerek çözüm üretebilmeye, istek ve dileklerini karşılamaya çalıştım.” dedi.

TAVRIMIZDAN ÖDÜN VERMEYECEĞİZ

Sarıkurt, “Bunu yaparken asla halkıma yalan söylemedim ve her zaman samimi oldum. Onların talep ve dileklerine duyarsız ve tutarsız kalmayarak, yasaların bizlere verdiği yetkiler ışığında en doğru neyse onu yaparak hizmet etmeyi kendime ilke edindim. Her türlü ağır ve haksız eleştiriye karşı ukala tavırlar sergilemediğim gibi, asla kibirli davranışlar içerisinde de bulunmadım. Makamımızda bizi ziyaret eden tüm vatandaşlarımızı aynı samimiyetle eşit bir şekilde karşıladık. Çorlu’muz için çalışırken, halkımızın güvenine layık olabilmek için her zaman yenilikçi olmaya özen gösterdik.” diye konuştu.

SAMİMİYETİMİZ DEVAM EDECEK

Yaptığı açıklamalara devam eden Sarıkurt, “Belediyemizde gerçekleşen ziyaretler, tarafımızca ya da diğer kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen toplantı ve etkinlikler esnasında bizlere her zaman sevgi ve saygıyla yaklaşan, samimiyetle sarılan değerli Çorlu halkına teşekkür ediyorum. Birbirimize samimiyetle sarılmaya devam edeceğiz. Çorlu’da yaşayan her bireyi din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmaksızın seviyor ve halkımızın daha çağdaş, daha güzel ve daha yaşanabilir bir kentte yaşayabilmeleri için onlardan aldığımız yetkiyle bulunduğumuz makamda yine onların güvenine layık olabilmek için ‘Gecemiz, Gündüzümüz Çorlu’ diyerek durmaksızın çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu güne bizleri yalnız bırakmayan, desteklerini esirgemeyerek daima yanımızda olan değerli halkımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Editör : Tuğberk Erdem
292 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu