Tarihi Yalı Hamamı Çevresi Yeni Yüzüne Kavuşuyor
reklam
21 Ekim 2020
Tarihi Yalı Hamamı Çevresi Yeni Yüzüne Kavuşuyor

Tarihi Yalı Hamamı Çevresi Yeni Yüzüne Kavuşuyor

Süleymanpaşa Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü yol yenileme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Yıllardır gerekli ilgiden uzak kalan cadde ve sokaklar birer birer yenilenerek kentsel yaşama uygun bir görünüme kavuşturuluyor.

Süleymanpaşa Belediyesi, ilçenin tarihi değerlerinden biri olan ve uzun süre atıl kaldıktan sonra restorasyonuna başlanan Tarihi Yalı Hamamı’nın çevresindeki Eski İstanbul Caddesi ve Müşfik Kenter Sokak’ta, asfaltlama çalışması yapıyor. Bozuk ve kullanılamaz durumdaki zemin tamamen kaldırılırken, düzeltilen alt dolgu asfaltla kaplanıyor. Yalı Hamamı’nın yanı sıra birçok tarihi binaya ev sahipliği yapan alanda gerçekleştirilen çalışma tamamlandığında tarihi doku daha fazla ön plana çıkacak ve özellikle kış aylarında vatandaşların yaşadığı sıkıntı sona erecek.

Tarihi Yalı Hamamı çevresinde gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Tarihi Yalı Hamamı’nın çevresinde devam eden, Cumhuriyet Meydanı ile Çiftlikönü bağlantılı Eski İstanbul Caddesi ve Müşfik Kenter Sokak’taki yol çalışmalarımız sürüyor. Zemin kaldırma işlemi tamamlandı, sokaklarımızı asfaltla kaplıyoruz. Uzun yıllardır bakım ve onarım yapılmayan yollarımızın tepeden tırnağa değişimi, şehrimize yeni bir çehre kazandıracak.” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan, Çiftlikönü Mahallesi’nde de eş zamanlı olarak yol çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Akşehir, Cengiz ve Filiz Sokak gibi üç önemli bağlantı yolu, gerçekleştirilen çalışmalarla yenileniyor. Başkan Yüksel, bölgede yapılacak çalışmaları Belediye Meclis Üyeleri Muhammet Polat, Muhammet Karaman ve Fen İşleri Müdürü Kenan Taşkın ile birlikte yerinde planlayarak, mahalle sakinleri ile fikir alışverişinde bulundu.
Editör : Tuğberk Erdem
6152 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu