Çorlu Otobüs Terminali, 2022’nin İlk Çeyreğinde Hizmete Girecek
reklam
15 Kasım 2021
Çorlu Otobüs Terminali, 2022’nin İlk Çeyreğinde Hizmete Girecek

Çorlu Otobüs Terminali, 2022’nin İlk Çeyreğinde Hizmete Girecek

Yapım çalışmaları Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen ve tamamlandığında Trakya bölgesinin en büyük ve en kapsamlı terminali olacak olan Çorlu Otobüs Terminali ve Aktarma İstasyonu, 2022 yılının ilk çeyreğinde hizmete sunulacak.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projeleri hayata geçirmek amacıyla sürdürülen çalışmalara aralıksız olarak devam ediyor. İnşaat çalışmalarının kesintisiz bir şekilde devam ettiği Çorlu Otobüs Terminali ve Aktarma İstasyonu’nda incelemelerde bulunan ve projenin 2022 yılının ilk çeyreğinde hizmete sunulacağını açıklayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, şantiyede görevli teknik personelden devam eden çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan ve kentin geleceğini planlayarak yapılması düşünülen yatırımları şekillendirdiklerini ifade eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Ekiplerimizle birlikte, daha yaşanılabilir bir Tekirdağ için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yatırımlarımızı şekillendirirken, kentsel büyüme ve nüfus artışını da göz önünde bulunduruyoruz. Çorlu Otobüs Terminali’miz de bunun güzel bir örneği. Yaklaşık yüzde 85’lik dilimi tamamlanan bu tesisimiz bittiğinde, Trakya Bölgesi’nin en büyük ve en kapsamlı terminali olacak. Terminalimizi, 2022 yılının ilk çeyreği içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Terminalimizin halkımıza ve ulaşım sektöründe faaliyet gösteren emekçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Çorlu İlçesi Hıdırağa Mahallesi sınırları içerisinde ve Çevre Yolu’na yakın bir konumda, 51 bin 84 m² alan üzerinde 17 bin 363 m² kapalı alan olacak şekilde inşa edilmekte olan Çorlu Otobüs Terminali; Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Çevre Yerleşkeler Terminali olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde 20 gişe, giden ve transit yolcu katında 30 peron, giden yolcu katında 10 peron ve 20 otobüs bekleme cebi bulunuyor. Çevre Yerleşkeler Otobüs Terminali’nde ise 10 gişe yer alıyor. Ayrıca terminal bünyesinde danışma, polis, zabıta noktaları, banka, ATM'ler, araç kiralama, PTT, kargo, emanet eşya büroları, 9 adet dükkân, sağlık birimi, kuaför, pastane, büfeler, otobüs bakım atölyesi, mescit, WC’ler, teknik hizmet birimleri, 110 araçlık misafir araç otoparkı, 26 araçlık servis, 32 araçlık işletme otoparkı ve taksi durağı da olacak.
Editör : Tuğberk Erdem
386 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu