“Doğa Dostu Belediye Başkanı” Taahhütnamesi İmzaladı
reklam
30 Mart 2019
“Doğa Dostu Belediye Başkanı” Taahhütnamesi İmzaladı

“Doğa Dostu Belediye Başkanı” Taahhütnamesi İmzaladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Tekirdağ Temsilciliği arasında “Doğa Dostu Belediye Başkanı” taahhütnamesi imzalandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile TEMA Vakfı Tekirdağ Temsilciliği arasında imzalanan taahhütname kapsamında, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin göreve geldiği 2014 yılından bu yana hayata geçirdiği iklimi koruyan ve iklim değişikliğine dayanıklı bir kenti gerçekleştiren arazi kullanımı, iklim değişikliğinden kaynaklanan afetlere karşı eylem planı yapmak, kentte entegre atık yönetimini hayata geçirmek, kentte hava kirletici tesislere izin vermemek, kentlilerin musluklardan içme suyu standardında suya erişimini sağlamak ve enerji verimliliği önemleri alarak yüzde 20 enerji verimliliğini gerçekleştirmek gibi konular imza altına alınmış oldu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin çevreye her zaman duyarlı olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “Kentimizin daha temiz, daha yaşanılabilir bir yer olması için birçok çevre dostu projeyi hayata geçirdik. Kıyılarımıza kazandırdığımız Mavi Bayrak, Türkiye genelinde içilebilir musluk suyu standartlarında ilk 3 il içerisinde yer almamız, olası doğal afetlere karşı oluşturduğumuz eylem planlarımız bu projelerimizden bazılarıdır. Bugün, TEMA Vakfı ile imzaladığımız ‘Doğa Dostu Belediye Başkanı’ Taahhütnamesi ile de çevreye verdiğimiz önemi bir kez daha göstermiş olduk.” dedi. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen imza töreninde; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TEMA Vakfı Tekirdağ Temsilcisi Filiz Özkaynak Dikdönek ve Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan hazır bulundu.
Editör : Tuğberk Erdem
268 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu