CHP Milletvekili Candan Yüceer, Çarşı Esnafının Dertlerini Dinledi
reklam
13 Nisan 2021
CHP Milletvekili Candan Yüceer, Çarşı Esnafının Dertlerini Dinledi

CHP Milletvekili Candan Yüceer, Çarşı Esnafının Dertlerini Dinledi

Çorlu’da faaliyet gösteren meslek odalarını ve çarşı esnafını ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, pandemi şartlarından dolayı zor günler geçiren ticaret erbabının sorunlarını ve taleplerini dinledi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Çorlu İlçe Başkanı Av. Özgür Demirtaş ve beraberindeki heyetle birlikte esnaf ve meslek odalarını ziyaret etti. Salgının ekonomik boyutunu derinden hisseden kesimlerden birinin de esnaflar olduğunu vurgulayan Yüceer, “Çorlu İlçemizdeki esnafımız da memleketin her köşesinde olduğu gibi bu süreci en az zararla atlatmaya çalışıyor. Ancak vatandaşına destek olmak yerine IBAN gönderen bir hükümetle karşı karşıyayız. Açıkladıkları destek paketinde, büyükşehir esnaflarına 3 ay süreyle 750’şer lira kira yardımı yer alıyor. 750 lira kira desteği ile hangi esnaf ayakta kalabilir.” dedi.

KREDİ FAİZLERİ SİLİNECEK

Sade vatandaşın dertlerinin, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İktidarı tarafından görmezden gelindiğini vurgulayan Yüceer, “Genel Başkan’ımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı ‘İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız’ listesinde, esnafın pandemi döneminde bankalardan aldığı kredilerin faizlerini sileceğimizi ve esnafın kira stopaj vergisini kaldıracağımızı belirtti. Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak esnafımızın haklarını savunmaya devam edeceğiz. Halkın iktidarında, esnafımızın sorunlarını dayanışma ile çözeceğiz.” diye konuştu.

VATANDAŞ, GÜNÜ KURTARDIĞINA ŞÜKREDİYOR

Meslek odaları ve temsilcilerini ziyaretlerinin ardından çarşı esnafının sorunlarını ve taleplerini dinleyen CHP’li Yüceer, “Her iş kolunda olduğu gibi bölge esnafımız da zor günler geçirmekte. Sürecin getirdiği sosyal hayatın kısıtlılığı ve evden çalışma modelleri, bazı esnaflarımız için bu yükü daha da ağırlaştırdı. Vatandaşlarımız, bu koşullarda günü kurtardığına ve ekmek teknelerini koruyabildiklerine şükrediyorlar. Esnafını ve vatandaşını yalnız bırakan bir iktidar ile karşı karşıyayız ve buna karşı elimizden gelen mücadeleyi vermeye devam edeceğiz.” dedi.

SALGININ ETKİLERİ ve ÖNERİLER KONUŞULDU

CHP Çorlu İlçe Başkanlığı’nda da partililerle bir araya gelen Yüceer, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Beraberindeki heyetle birlikte, Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Abdullah Baş’ı ziyaret eden Yüceer, “Gündelik yaşantımız içerisindeki hareketliliğin kısıtlanması, taşımacılık sektörünü de etkiledi. Abdullah Başkan ile sektöre yönelik çözüm önerilerini ve ilçemiz özelinde şoförler ve otomobilcilerin sorunlarını konuştuk.” dedi.

Program kapsamında S.S. 163 No’lu Çorlu Öğrenci ve Personel Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Behçet Yavumen ile de bir araya gelen Yüceer, öğrenci ve işçi taşımacılığı yapan esnafın salgın sürecinde yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve çözüm önerileri hakkında da görüş alışverişinde bulundu.

GENÇ SPORCULARA TAZİYE ZİYARETİ

Ziyaretlerine Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) Basketbol A Takımı ile devam eden Yüceer, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren genç sporcu Ziya Berhan Kılıç için de taziyede bulundu. Akabinde Çorlu Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Gaffar Koçak ve İhtisas Müdürü Celil Eskici ile görüşen Yüceer, sanayiciler ve esnafın sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Bölge ziyaretlerini, Mali Müşavir Öner Tekin ve Özkan Kazankaya ile sürdüren Yüceer, muhasebeciler ve mali müşavirlerin sorunlarını paylaşarak gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.
Editör : Tuğberk Erdem
373 Okunma
KÖŞE YAZARLARI
Murat Sevgi

Murat Sevgi

Yılmaz Çivici

Yılmaz Çivici

Nijat Ayvaz

Nijat Ayvaz

Mehmet Ali Esmer

Mehmet Ali Esmer

Atıf Mutlu

Atıf Mutlu